Kai #KarantinoSkoniuKeliones nusprendė keliauti po Korėją, mintyse iškart suskambo K I M Č I !!! Juolab, kad peržiūrėjus savo kasdienę mitybą supratome – valgome per mažai fermentuotų daržovių. Ypač dabar kai rudenėja, žarnynui reikia gerosios mikrofloros, kad jis būtų kuo švaresnis ir atsparesnis virusams. Taigi…. einam gaminti visi, o po 3 dienų ragausime ir dalinsimės įspūdžiais, sutarta?
Reikės:
- 400 g supjaustyto baltagūžio šviežio kopūsto (galite keisti į pekino kopūstą, tuomet kimči bus dar labiau tradicinis)
- šaukšto stambios druskos
- 1 baltojo ridiko (dar kitaip vadinamas daikono arba japonišku ridiku)
- 3 morkų
- 2 kaliaropių
- 2 skiltelių česnako
- 4-5 cm imbiero šaknies
- po šaukštelį rūkytos paprikos, kumino, ožragės, ciberžolės, juodųjų maltų pipirų
- šaukšto medaus
- 150 ml šilto vandens
Pradėkim nuo kopūsto. Supjaustykite didesniais kvadratais. Užpilkite druska ir gerai gerai kelias minutes minkykite, kad kopūstai palengva pradėtų minkštėti ir skirtis sultys.
Kaliaropes, ridiką, morkas nukuskite. Kaliaropes supjaustykite griežinėliais. Ridiką ir morkas sutarkuokite korėjietiška tarka šiaudeliais. Daržoves sudėkite prie kopūsto ir visas kartu maigant dar permaišykite.
Mažame smulkintuve sudėkite imbierą, česnako skilteles, sudėkite prieskonius, įdėkite medaus ir užpilkite vandeniu. Viską sutrinkite iki vientisos masės.
Prieskonių mišiniu užpilkite daržoves ir visas gerai gerai permaišykite kols pasidengs prieskonių mišiniu.
Būtinai rinkitės didesnį indą, nes daržovių fermentacijos metu jos gali kilti į viršų. Sudėkite daržoves į stiklinį indą, paspauskite iš viršaus lyg slegiant ir palikite uždengtas dangteliu kambario temperatūroje 3 paras.