Į darbą kartu su Arimex – sezamų sėklos

Už lango žemę skalauja lietus… rudeniškas… šaltas vėjas kedena paskutinius medžių lapus, o mes… prisimenam vasarą… ir skaniuosius grill marinuotus sparnelius, kuriuos be abejonės galėtumėte išsikepti ir orkaitėje, kad sušiltų namai ir sielos, kad pamirštumėte vėją, lietų, rudeninę depresiją ir skaniai praleistumėt sekmadienio vakarą… o rytojaus darbo pietums, saugiau paslėpę kelis sparnelius turėtume sočius, sveikus ir be abejo skanius pietus 🙂 pagardintus Arimex valgomomis sėklomis 🙂 9 savaitė ir 1dienio meniu kartu su Arimex 🙂

sezamai-3Taigi šios savaitės svečias – sezamo sėklos 🙂 šios mažosios sėklytės yra gausios aliejų, kuris spaudžiamas tiek iš šviežių, tiek skrudintų sezamų. Ne paslaptis, kad jomis dažnai barstome saldžius kepinius, tačiau mūsų namuose šiomis sėklomis gardinami ir vištienos patiekalai. Taigi jei šiandien jums tiesiog slogi nuotaika, būtinai pasigaminkite ką nors su sauja sezamų, kurie kupini stiprinančio magnio, o liaudiens medicioje naudojamas aliejus gelbsti nuo ūmaus peršalimo, slogos ir net kosulio. Tik svarbu – mėgaukite saikingi – jeigu esate alergiški!!!

Susluoksniuokite:

  • virti ryžiai
  • japoninės žaliosios pupelės (virtos arba garintos)
  • marinuota raudonoji paprika
  • kepti vištienos sparneliai
  • druskos ir pipirų pagal skonį
  • skrudintų sezamų aliejus
  • sezamų sėklos

sezamai-1

p.s: kita savaitė paskutinė su valgomomis sėklomis, o joje gražuolės aguonos… ir tikrai ne desertas 🙂

Print Friendly, PDF & Email

2 komentarai “Į darbą kartu su Arimex – sezamų sėklos

    1. Žaliųjų japoninių pupelių galite rasti didžiuosiuose prekybos centruose šaldytų daržovių skyriuje. Aš jas perku taip pat ten.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

nine − 6 =