Egzotiški drebučiai su agar-agar

Bevartydama kulinarines knygas ir užmačius ličių-figų želė prisiminiau kolegės Dalios vasarą gamintus marinuotus gaivius ličius… nepamenu kur kaip jie ten buvo, bet buvo nepaprastai gaiviai skanu… patys ličiai tokie neišvaizdūs, keistos konsistencijos baltai balzgani rutuliukai, bet skonis jų tikrai egzotiškai savotiškas, tad… įjungiam fantaziją ir sujungiam tris egzotiškus skonius viename deserte 🙂

egzotine zele (2)6

Pasiflora – dar kitaip vadinamas aistros vaisius, kilęs iš Brazilijos. Šiaip pasifloros yra labai daug ~ 500 rūšių ir tik keletas jų vaisių yra valgomi, naudojami sulčių gamyboje. Gaiviai rūgštus skonis labai tinka desertams ir padažams. Sėklos šio vaisiaus valgomos irgi, nors jų traškumas kokiuose kepiniuose tikrai ne visiems patiks.

pasiflora

Litis – tai iš Azijos kilęs vaisius. Šviežias vaisius skoniu šiek tiek panašūs į braškes, apgaubtas šiurkščia ir kieta krokodilo oda, todėl Pietuose vadinami aligatorių braškėmis. Konservuoti jie jau yra išlukštenti. Pats vaisius skaidriai baltai balzganos konsistencijos lyg drebučiai. Saldus, nors neišvaizdus, vaisius tinkantis desertams.

litis

Agar-agar – augalinė medžiaga iš jūros dumblių gaminti drebučius. Veganiška alternatyva želatinai. Pradeda stingti žemesnėje, nei 40⁰C temperatūroje. (Šaltinis – Sveiki produktai)

egzotine zele (3)6

Reikės:

  • 20 konservuotų ličių be sirupo (~ 250 gr)
  • 230-250 gr konservuotų mangų be sirupo
  • 400 ml pasiflorų sulčių (aš perku pakeliuose prekybos centruose pvz. Tymbark )
  • 16 gr agar-agar miltelių

Agar-agar ištirpiname pasiflorų sultyse ir pakaitiname kol visiškai ištirpsta. Jokiu būdu neužviriname.

Ličius ir mangus atskirai vienus nuo kitų sutriname trintuvu. Sumaišome su pasiflorų pakaitintomis su agar-agar sultimis ir skubiai išpilstome į indelius. Stingsta iškart, todėl agar-agar rekomenduoju, jei norite skubiai pasidaryti daugiasluoksnius desertus. Palaikome šaldytuve ir skanaujame.

egzotine zele (1)6

Print Friendly, PDF & Email

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

seven − 5 =